– ММС
Вести Македонија

Со автомобил излетал од автопат и удрил во ограда со метален столб

Патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистерски ознаки, вчера  околу 9 часот, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб, на обиколницата од автопатот „Мајка Тереза“, во близина на Смилковско езеро.

Со тешки телесни повредни се здобил возачот И.Ј кој управувал со автомобилот и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“, Скопје.

Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

Лограње

X

Регистрација