– ММС
Вести Сообраќаен Сервис

Забрана за камиони на патот Маврово-Дебар во двата правца

Поради обилни врнежи од снег и засилен ветер попладнево е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак-Маврово-Дебар во двата правци.

ЈП Македонијапат соопшти дека забраната е воденедена од 16:30 часот.

Лограње

X

Регистрација