– ММС
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

Затворен патниот правец Виница – Берово поради сообраќајка

„Од 12:20 часот  патниот правец Виница – Берово, пред с.Смојмирово е блокиран во двата правци, поради сообраќајна незгода“, соопштија од АМСМ.

Во текот на денот очекуваме детали околу оваа сообраќајна незгода. Утринава поради сообраќајка беше затворен за сообраќај патниот правец Ресен – Охрид, каде што се формираше долга колона.

Лограње

X

Регистрација