– ММС
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

Сообраќајот на патиштата утрово по влажни коловози

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни служби – соопшти ЈП Македонија пат.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Од ЈП Македонија пат апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината според условите на патот.

Лограње

X

Регистрација