– ММС
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Во 11:00 часот укината е забраната за камиони на патниот правец крак Маврово – Дебар, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Забраната беше воведена утрово во 7:30 часот поради интензивни врнежи од снег. 

Лограње

X

Регистрација