– ММС
Вести Македонија

СДСМ: Кога и да има избори, Мицкоски и Бачев може да се спремаат за пораз

На денешната прес конференција на Наум Стоилковски, од СДСМ реагираа со писмено соопштение со својата вообичаена реторика, посочувајќќи дека партијата ВМРО-ДПМНЕ е антизападна и работи спротивно на државните и националните интереси.

Македонскиот идентитет е загарантиран еднаш засекогаш и признаен од целиот свет, а македонската иднина во ЕУ и НАТО е обезбедена – велат од СДСМ, од каде сметаат дека уставните измени се неопходен чекор кон исполнување на врвните стратешки приоритети на државата.

Владејачката партија во соопштението уште додава дека дека кога и да има избори, какви и да бидат тие, ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Јанко Бачев може единствено да се спремаат за пораз.

Лограње

X

Регистрација