– ММС
Вести Свет

Среќен крај на случајот со киднапираното 13-годишно девојче(видео)

Полицијата го пронајде осомничениот за случајот со 13-годишната девојка од Висконсин, која беше киднапирана во октомври,а нејзините родители беа убиени.

Џејк Томас Петерсон (21) е  обвинет за убиство од прв степен и за киднапирање, соопшти полицијата.

Џејми Клос беше пронајдена во четвртокот и се очекува да биде вратена на семејството. Тетката на Џејми, Сју Аллар, изјави дека оваа вест ја  чекаат три месеци.
-Едвај чекам да ја гушнам, изјави тетката на Џејми.

Киднапираната девојка прва ја здогледала локалната наставничка Џин Нуттер додека го шетала  кучето, ја здогледала Џејми,кој кон неа извикала: „Ве молам, помогнете ми не знам каде се наоѓам,изгубена сум“!

Полицијата верува дека Џејк Томас ги убил родителите на  Џејми, но неговата цел била да го киднапира девојчето.

Тие ја опишаа 13-годишната девојка како “единствена цел на осомничениот“ и  дека Џејми е “земена против нејзината воља”.

Полицијата сеуште не знае зошто токму  Џејми била мета на киднаперот.

Шерифот на  градот Барон, Крис Фицџералд,  изјави дека киднаперот Петерсон нема криминално досие во  Висконсин.

Лограње

X

Регистрација