– ММС
Спорт Фудбал

Полицијата од Лас Вегас побара примерок од ДНК од Роналдо по обвиненијата за силување

Полицијата во Лас Вегас издаде налог за примерок на ДНК од Кристијано Роналдо како дел од нивната истрага за наводите за силување .

Адвокатот на Роналдо 33-годишниот Питер С. Кристијансен за BBC Sport изјави дека тоа е “многу стандардно барање” во истрагата.

Налогот бил испратен во судот во Италија.

Роналдо негира дека ја нападнал Кетрин Мајорга во хотел во Лас Вегас во 2009 година.

 

Лограње

X

Регистрација