– ММС
Ракомет Спорт

Павел Атман ке го пропушти Светското првенство

Репрезентацијата на Русија се подготвуваше за најлошото сценарио и тоа и се случи.

После проценките на медицинскиот тим, одлучено е Павел Атман да не патува за Германија. Тој во текот на припремите ја обнови повредата на скочниот зглоб и ќе мора да го пропушти Светското првенство.

Негова замена најверојатно ќе биде Максим Михалин.

Да потсетиме, Русија се наоѓа во групата А заедно со Франција, Германија, Србија, Бразил и Кореја.

Прва средба ќе им биде во четврток против репрезентацијата на Србија.

Превземено од: supersport.mk

Лограње

X

Регистрација