– ММС
Вести Македонија

Едно лице загина, четворица тешко повредени

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи вчера на патот Битола – Ресен, кај место викано „Чешми”. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 16,00 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај место викано „Чешми”, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило сеат кордоба со прилепски регистерски таблици, управувано од Љ.П.(64) од Прилеп, и патничко моторно возило фолксваген пасат со охридски регистерски таблици, управувано од Д.К.(38) од село Дрмени, Ресенско.

Лограње

X

Регистрација