– ММС
Забава

„Ѓаволот носи Прада“ не е инспириран од Ана Винтур

Иако долго време фановите на филмот „Ѓаволот носи Прада“, беа убедени дека ликот на Миранда Присли кој го глуми Мерил Стрип, е инспириран од Ана Винтур, уредничката на модната библија „Вог“, атерката Емили Блант, сега вели дека таа приказна не е точна. Повеќе на темава, прочитајте ОВДЕ.

Лограње

X

Регистрација