– ММС
Вести Свет

Трамп задоволен од епилогот на насилните протести во Франција

Американскиот претседател Доналд Трамп на „Твитер“ ликува поради проблемите на неговиот гранцуски колега Емануел Макрон, поврзани со насилните протести против зголемувањето на данокот за гориво во Франција.

„Мило ми е што мојот пријател Емануел Макрон и демонстрантите во Париз се согласија со мојот заклучок од пред две години“, напиша Трамп на „Твитер“.

Лограње

X

Регистрација