– ММС
Забава

Втор викенд по ред хоророт „Halloween“ го освои бокс-офисот

Универзалниот филм на Блумхаус во кој глуми Џејми Ли Кертис собрал уште 32 милиони долари.

 “Ноќта на вештерките” премина 100 милиони долари во петокот. Филмот заработил 25 милиони долари во странство и вкупно 172 милиони долари ширум светот.

„Ѕвездата е родена” и “Venom” исто така останаа во првите пет. “Ѕвездата е родена” “слета на второто место со 14 милиони долари, што падна само 26 отсто во четвртиот пат. Лејди Гага и музичката драма на Бредли заработи 148 милиони долари. Реномираниот филм достигна 100 милиони долари. Во меѓувреме, “Venom”, темниот суперхеројски филм на Сони со Том Харди, се најде на третото место со 10,8 милиони долари.

Лограње

X

Регистрација