Трагедија во Битола! Дете(6) починало додека примало инфузија во болница

Вчера се случила трагедија во Битола. Порталот Апла информира дека шестгодишно девојче од битолското село Кравари вчера попладне починало на Детското одделение во Битолската клиничка болница.  Според порталот, како што велат блиски на семејството на починатото девојче, со симптоми на настинка, покачена температура и дијареа родителите го однеле на Педијатрија, и, како што кажуваат, во … Продолжи со читање Трагедија во Битола! Дете(6) починало додека примало инфузија во болница