Итно да се донесе Законот за амнестија – луѓето што го прекршиле полицискиот час не треба да издржуваат казна затвор, апелираат Хелсиншкиот комитет и МЗМП – Реален Медиум за Реални Луѓе – Македонски Медиа Сервис
Ad imageAd image
adbanner