Четири момчиња силувале студентка, па ја исфрлиле на улица и ја усмртил автомобил - Злосторство кое ја шокираше Америка
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/26/23 9:15 AM

Четири момчиња силувале студентка, па ја исфрлиле на улица и ја усмртил автомобил – Злосторство кое ја шокираше Америка

Уапсени се четворица момчиња осомничени за силување на 19-годишната Медисон Брукс, студентка на Државниот универзитет во Луизијана, соопшти американската полиција.

Како што објави Њујорк Пост, тие по силувањето ја исфрлиле жртвата од автомобилот на улица, па  ја удрил друг автомобил и ја усмртил.

Брукс кобната ноќ пиела во бар во близина на кампусот, каде на 15 јануари го запознала 17-годишниот осомничен. Помеѓу 1 и 2 часот излегла од локалот со тинејџерот и неговите пријатели.

Еден од нив изјавил на полицијата дека Медисон „била многу нестабилна, едвај одела, не можела да одржува рамнотежа и нејасно зборувала.“ Таа побарала превоз до дома, а 17-годишниот осомничен и таа „оделе заедно гушкајќи се“.

– Се согласи да ја земе. Била пијана, а тој не сакал да ја остави додека била многу пијана а локалот се затворал, стои во налогот за апсење.
Карвер, тврди тој, бил на возачкото место, Ли на совозачкото, а Вашингтон и 17-годишникот биле одзади со Брукс. Кога ја прашале за адресата, девојката, како што вели, „паднала и не можела да им одговори, па возеле на кратко и застанале“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MADI BROOKS (@madibrookss)

–  Го слушнав мојата 17-годишен пријател како пет пати ја праша дали сака да има секс со него, на што му даде усна согласност. Тие беа интимни, но потоа пријателот рече дека морале да застанат и да си заминат, стои во документот што го објави полицијата, пренесува Јутарњи лист.

На прашањето за време на разговор во полиција дали мисли дека жртвата е премногу пијана за свесно да се согласи на секс, Карвер одговорил: „Претпоставувам“.

Друг за полицијата рекол дека е тажен поради смртта на Медисон, но и признал дека се смеел додека одел зад неа и си помислил: „Како случајно сретнуваш девојка и само ја собираш?“.

Тој признал дека тој и тинејџерот имале односи со Брукс на задното седиште во автомобилот додека Карвер и Ли биле на предните седишта, пишува Дејли мејл.
Тој, исто така, рекол дека подоцна ја оставиле Брукс на друга локација, каде што била удрена од друг автомобил.

Инспекторите рекоа дека девојчето имало речиси четири пати повеќе од дозволеното ограничување за алкохол во нејзината крв.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MADI BROOKS (@madibrookss)

Вашингтон и 17-годишникот беа обвинети за силување од трет степен, додека Ли и Карвер беа обвинети за учествување во силување.

– Медисон беше жив, полн со љубов и несебичен пријател. Таа остави неизбришлива трага во нашите животи, ги чуваме нејзините спомени и никогаш нема да ја заборавиме. Таа е нашиот херој, ги донираше своето срце и бубрези за да ги спаси другите, објави во понеделникот на Инстаграм нејзиното сестринство Алфа Пи.

Извор: Курир.рс

Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7