Се породила во тоалет, на плочките го завиткала бебето во ќеси, седум години мртво стоело во фрижидер- Нови детали за мајката монструм од Србија
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/25/23 10:17 AM

Се породила во тоалет, на плочките го завиткала бебето во ќеси, седум години мртво стоело во фрижидер- Нови детали за мајката монструм од Србија

Откако Зоран М.(62) на 20 јануари во неговата куќа пронашол мртво бебе во замрзнувач, српската полиција се сомнева дека неговата поранешна сопруга Лидија М.(45) летото во 2016 година бебето и  го ставила во фрижидер!

Истражните органи трагаат по Лидија од моментот на наоѓање на замрзнатото новороденче, а таа вчера била на распит во Вишото јавно обвинителство во Белград.

– Се сомнева дека Лидија го убила своето дете, па го завиткала во крпа на подот од бањата, а потоа го ставила во уште неколку кеси и ги ставила во замрзнувач во куќата на нејзиниот поранешен сопруг Зоран – според извор. од истрагата, пренесува српскиот портал Ало.

Обвинителството по рочиштето и предложило на судијата на Вишиот суд да и одреди притвор на Лидија за да не влијае на сведоците, како и поради вознемирување на јавноста.

Зоран претходно изјави за Ало! дека сопругата го оставила во мај минатата година и дека последен пат ја видел во октомври.

– Таа дојде во декември, кога еден од нашите синови славеше роденден, но јас не ја видов бидејќи не бев присутен. Порано забележав дека почна чудно да се однесува. Ги лажеше братот, сестра си, го запостави домаќинството… Не знаев дали е бремена, но знам дека често менуваше партнери и ме изневеруваше – изјави Зоран.

Јавноста слушна за овој грозоморен случај кога Зоран М., татко на три деца, се јавил во полиција и рекол дека во замрзнувачот пронашол тело на бебе мислејќи дека е леб.
Тој рече дека ги чека резултатите од обдукцијата за да дознае дали е татко на починатото дете.

– Навистина ми е тешко, без разлика дали бебето е мое или не. Не ми се верува дека направила такво нешто и живее со тоа. Како можела да го направи тоа? Па, таа има пет деца – вели потресен Зоран.

 

Извор: alo.rs

Фото: kurir.rs/prtscr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7