Многу им попуштам на ќерките, сопругата ги воспитува - Здравко Чолиќ прв пат прозборе за семејството
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/8/22 8:00 PM

Многу им попуштам на ќерките, сопругата ги воспитува – Здравко Чолиќ прв пат прозборе за семејството

Здравко Чолиќ секогаш го криеше својот приватен живот од очите на јавноста, а со сопругата ретко кога можеше да се сретне.

Сепак, тој сега реши да зборува за семејството и признава дека најголема слабост му се ќерките Уна и Лара, кои се закануваат дека ќе му ја украдат славата на неговиот славен татко.
Пејачот истакнува дека родителството е најважната улога во животот, но во неговиот случај сепак жената е таа која е одговорна за нивното воспитување.
-Јас сум многу попустлив кога се во прашање моите ќерки, затоа сопругата Александра е таа која е попосветена на воспитувањето на нашите деца.

– Сепак, без разлика на тој факт, се трудам да не трпи образованието, но и традиционалните вредности, на кои почива моето семејство – рече Чола и додаде:
-Семејството е основната клетка на општеството, затоа мора да го негуваме. Иако живееме во турбулентно и брзо време, на децата им треба внимание за да израснат во добри и квалитетни луѓе – изјави Чолиќ за Стори.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7