(Видео) Велат дека богатството му се мери во трилиони и дека е убиец и психопат - Кој е принцот на Саудиска Арабија и на што ги троши парите?
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/8/22 7:00 PM

(Видео) Велат дека богатството му се мери во трилиони и дека е убиец и психопат – Кој е принцот на Саудиска Арабија и на што ги троши парите?

Се вели дека принцот Мохамед бин Салман е најбараниот човек во светот.

Причината е што тој е на чело на Саудиска Арабија богата со нафта. Ова „црно злато“ им овозможи на многумина да ги затворат очите пред наводите дека тој ја носи крвта на неистомислениците на своите раце.

Се шпекулираше дека тој го отрул кралот, кој потоа го наследил неговиот татко, иако овие тврдења никогаш не биле докажани. Нему му се припишува и смртта на новинарот на „Вашингтон пост“, Кашоги, но сè е обвиткано со мистерија.

Вистината е дека Мохамед бин Саламан е богаташ кој не ни трепнува кога купува јахти вредни милијарди. А зошто би кога неговото богатство се проценува во трилиони?!
Доколку нешто му треба, секогаш може да позајми од семејната „прасе касичка“ која се проценува на неверојатни 1.300.000.000.000! Суми кои се бизарни за многумина.

Она што е исто така сигурно, а важи и за овој принц е дека тој е страствен фудбалски навивач. Затоа беше најсреќниот човек во Катар кога Саудиска Арабија ја победи Аргентина.
Принцот Мохамед бин Салман со години го следи скандал. Тој е опседнат со американската актерка Линдзи Лохан.

 

Се шушка дека принцот со години е во блиска врска со Линдзи, додека нејзиниот татко за американските медиуми изјавил дека нивната врска е платонска.
Меѓутоа, американските медиуми со години пишуваат дека гордиот принц доаѓа да ја земе Лохан со приватен авион и да ја опсипува со подароци, меѓу кои и кредитна картичка завиткана во украсна хартија.

Таткото на Линдзи Лохан гордо зборуваше за односот на неговата ќерка со саудискиот престолонаследник, уверувајќи ги Американците дека тие двајца се само пријатели, а дека неговата ќерка има безброј пријатели во Саудиска Арабија.

Тој изјави дека „новинарите се грижат за сензационализмот“, додека неговата ќерка прави големи напори да им помогне на бегалците во Сирија.
На прашањето дали се плаши дека неговата ќерка се дружи со осомничениот за убиствата, тој рече дека ништо од тоа не е докажано.

„Мојата ќерка вели дека тој е добра личност и дека се чувствува безбедно со него“, рекол таткото на Линдзи Лохан.

Пред неколку години се шушкаше дека Линдзи Лохан преминала во ислам, бидејќи папараците ја фотографирале со шал на главата, но актерката ги демантираше сите овие тврдења, како и фактот дека принцот и дал кредитна картичка.
Сепак, принцот на Саудиска Арабија може да прави што сака, па дури и да купи јахта вредна 500 милиони долари, како и најскапата слика на светот вредна 400 милиони долари.

ИЗвор: курир.рс

Фото: принтскрин видео Јутјуб


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7