Награда за интерпретација на Наум Петрески на фестивал во Босна
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/30/22 9:38 PM

Награда за интерпретација на Наум Петрески на фестивал во Босна

Наум Петрески вечерва ја освои втората награда за интерпретација на фестивалот на севдалинки, кој се одржа во Тузла, Босна

Наум настапи со песната  „Ја још увек севдах имам“, која е направена специјално за него.

Наум и утре ќе настапи на овој фестивал, но утрешната вечер е од ревијален карактер.

Фестивалот се одржува 14 пат, а на него учествуваа Ханка Палдум, снежана Ѓуришиќ, Бранка Соврлиќ,  и други.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7