Ќе пука од лошотилак - Најопасните денови во декември за сите хороскопски знаци
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/7/22 10:00 PM

Ќе пука од лошотилак – Најопасните денови во декември за сите хороскопски знаци

Најопасните денови во декември се деновите кога постои зголемена веројатност да наидете на проблеми и тешкотии на вашиот пат.

Астролозите откриваат кои денови во декември ќе мора да бидете исклучително внимателни.
Во последниот месец од годината ќе има четири опасни денови. Секој од нив ќе биде уникатен, па пристапот кон решавање на проблемите и неволјите кај секој од нив ќе биде различен. Во такви денови, апсолутно се е важно – од тоа како реагирате на проблемите до вашиот изглед.

6 декември

Меркур влегува во Јарецот, а Меркур во Јарец се чувствува доволно лошо. Нејзините енергетски текови се искривени, па луѓето стануваат потаинствени. Од 6-ти до крајот на годината очекуваме намалување на продуктивноста, што заедно со претстојните празници значително влијае на ефикасноста на секоја работа и бизнис воопшто. Елементот на Земјата ќе го наруши протокот на информации, затоа внимавајте на гласини и озборувања, особено на денот на самата транзиција на 6 декември.
10 декември

Венера влегува во Јарец. По Меркур и Венера ќе влезе во знакот Јарец со кој сега е релативно блиску. Венера во Јарец исто така се чувствува лошо, па едноставно можеме да заклучиме дека последните 20 дена од 2022 година ќе бидат исклучително тешки. Самиот ден на транзиција ќе биде обележан со зголемена алчност, себичност, а во некои случаи и нервоза, која ќе ја замени смиреноста.
21 декември

Зимската краткоденица не е најлесниот ден. Овој пат ќе биде малку нервозен, бидејќи во тоа време Сонцето ќе и ги предаде уздите на Месечината, а Месечината што опаѓа тој ден ќе биде во Стрелец. Оваа позиција на Месечината има исклучително негативно влијание врз неговата енергија, па денот ќе биде доста тежок и непредвидлив. Многу луѓе ќе се однесуваат агресивно и многу недоверливо.
29 декември – најопасниот ден од декември

Првиот е почеток на ретроградното движење на Меркур. Не само што е во многу неповолна положба во Јарецот, туку ќе почне да се движи ретроградно, што ќе предизвика уште повеќе проблеми. Бидете внимателни во последните денови од 2022 година кога комуницирате со непознати лица. Не кажувајте никому за вашите планови за почетокот на 2023 година.
Меркур и Венера ќе бидат во меѓусебна врска на 29 декември. По аналогија со претходната врска на овие две планети, која беше во ноември, на 29 декември не треба да бидете агресивни или да се давите во мислите за минатото. На овој ден луѓето ќе станат поодмаздољубиви, негативни и непредвидливи. Бидете внимателни и не влегувајте во конфликти. Исто така, не заборавајте дека ќе има добри, поволни денови во декември/декември. Ви посакуваме среќа, добрина и добро расположение секој ден!

(Курир.рс/Најжена)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7