Штип во мрак, поради дефект нема струја цел град
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/28/22 2:33 PM

Штип во мрак, поради дефект нема струја цел град

Денес Штип остана во тотален мрак.

Скоро цел час немаше струја.

Наши читатели информираат дека по скоро цел час дошло струја, но набргу повторно снемало.

-Скоро цел час немаше стурја. Потоа дојде околу пет минути и повторно снема. Се уште нема. Ова снемување  предизивикува сериозен проблем за електричните апарати, велат жители на Штип за ММС.

За причините што градот е оставен без електрична енергија се обидовме одговор да добиеме од ЕСМ од каде ни рекоа:

-Има дефект на улицата „Христо Ботев“ и уште неколку околни улици. Се раборти на отстранување на дефектот, рекоа од кол центарот за ММС без да прецизираат кога ќе биде отстранет дефектот.

Enter

You sent

ок
Enter

Vesna

Се работи на одстранување на дефектот

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7