(Видео) „Нека моли Господ да не го сретнам“ - Мексиканскиот боксер му се закани на Меси, со знамето бришел под
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/28/22 12:49 PM

(Видео) „Нека моли Господ да не го сретнам“ – Мексиканскиот боксер му се закани на Меси, со знамето бришел под

Сцените на славје од аргентинската соблекувална по победата над Мексико не им паднаа најдобро на жителите на земјата на Ацтеките поради однесувањето на првата ѕвезда на Гаучосите, Лионел Меси и непочитувањето што го покажа кон мексиканските симболи. .

Nа видеото кое се појави на кое може да се види радоста на Аргентинците, Меси во еден момент го гази и шутира дресот на Мексико, наводно истото го направил и со знамето (иако не се гледа), што многу Мексиканци ги налути.

Меѓу најгласните во осудата на однесувањето на Меси беше боксерот Канело Алварез, кој на својот Твитер профил му се закани на Меси како да му се заканува на кој било ривал во рингот.

– Видов дека Меси го чисти подот со нашиот дрес и знаме. Сега да се моли на Бога да не го најдам. Како што јас ја почитувам Аргентина, тој треба да го почитува Мексико. Не зборувам за сите Аргентинци, туку само за оваа глупост што Меси ја направи во соблекувалната и кој сите го видовме – изјави Канело.
Алварез моментално е најдобриот и најпопуларниот мексикански боксер, светски шампион во четири категории и дефинитивно не е човек на кого Меси сега би имал што да му одговори освен да се извини за непромислениот потег што го направи во соблекувалната.

Извор: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7