„Се уште не сум се помирила со фактот дека те нема“ - Емотивна исповед на Ана Бекута на годишни од смртта на Мрка
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/28/22 8:30 AM

„Се уште не сум се помирила со фактот дека те нема“ – Емотивна исповед на Ана Бекута на годишни од смртта на Мрка

„Помина една година од мојот личен крај на свет“, вака ја започна својата исповед на Твитер пејачката Ана Бекута, на една година од смртта на нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка.
„Сè уште не сум се помирила со фактот дека чекорот во ходникот не е твој и дека повикот на телефон не е твој и дека копнежливиот поглед од првиот ред во публиката не е твој, напиша таа и додаде:


-Сепак, избирам да го славам твојот живот почесто отколку да очајувам. Се радувам и на секое возење по обиколницата што ќе го носи твоето име. Затоа што патиштата не се само заминувања и патувања. Патиштата се патеките до домовите, враќањето кон домовите и семејствата.
Ти благодарам за безброј чинови на љубов; ти благодарам што скоро секој ден ми приоѓа некој кому ти си помогнал и си му го променил животот. Ти благодарам што никогаш не се пофали со тоа. Ти благодарам што сите те запознале те паметат како добра личност. Некогаш те сакав и затоа никогаш никогаш не ме повреди. Те сакам уште повеќе денес затоа што никогаш намерно не си повредил ниту една личност на овој свет. Сега живеам од спомени и гордост. Спиј мирно во вечноста што си ја заработил со секој ден од твојот неверојатен живот. Те сака Ана“, напиша пејачката на својот Твитер профил.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7