Шест пензионери паднале во несвест, а еден ја прескокнал оградата - Драма на концерт на Лепа Брена во Хрватска
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/27/22 10:18 PM

Шест пензионери паднале во несвест, а еден ја прескокнал оградата – Драма на концерт на Лепа Брена во Хрватска

Пејачката Лепа Брена настапи две вечери по ред на традиционалната манифестација „Месап есен 2022“, пишува 24сата.хр.

На еден од настапите се случила вистинска драма, во која главни актери биле неколкумина пензионери.

Како што пишува 24сата.хр Итна помош им била потребна на шест пензионери, кои изгубиле свест. Но, еден пензионер бил толку силен што без проблем ја прескокнал оградата и се качил на бината. Обезбедувањето сакало да го отстрани, но Брена не дозволила,  останал на сцената и со љубов ја гледал додека таа пеела.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7