(Видео) Цели 13 години му требаше да и признае дека ја сака - Љубовна приказна на најпознатиот југословенски водител
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/26/22 6:22 PM

(Видео) Цели 13 години му требаше да и признае дека ја сака – Љубовна приказна на најпознатиот југословенски водител

Саша Залепугин (91), поранешниот југословенски водител на утринската програма, почина од мозочен удар, јавуваат хрватските медиуми.

Оние кои се сеќаваат на Југославија се сеќаваат и на неделното попладне кое го води оваа ненадмината водителка и уредник на забавната емисија.

Освен неговиот голем талент, јавноста го познава и му се восхитува и поради неговиот долгогодишен успешен брак со модната агентка Тихана Харапин Залепугин (71).
Вака започна нивната љубовна приказна

“Се сеќавам како вчера. Беше шармантен, лежерен, едноставен. Имав многу почит кон него”, рекла Тихана, цитирана од Вечерњи.хр.

Саша тогаш работеше како директор на модна ревија во Модефест, а таа беше една од моделите кои ја носеа ревијата. Во тоа време Саша беше познат како голем шармер, но Тихана наместо на љубовта беше фокусирана на нејзината манекенска кариера. Нивната врска на почетокот беше на дистанца, а хемијата што се случи меѓу нив беше тешко да се сокрие. Сепак, им требаа 13 години да ги признаат своите чувства и да сфатат дека се создадени еден за друг.

“Првпат се запознавме во 1975 година на Хвар, на моден настан на кој присуствуваа светски модни имиња. Но, тогаш некако не беше вистинското време за нашата љубов. Се сеќавам еднаш дека отидов на снимањето на емисијата Недељно. Помодоро и јас бев многу разочарани затоа што Саша го немаше.Универзумот дури во 1988 година се погрижи конечно да се собереме. Со пријателка отидов на вечера во ресторан во центарот на Загреб, морам да признаам дека навистина не ми се допаѓаше. Саша седеше сам на масата. Гледаа дека се гледавме како тие погледи да беа знак колку време всушност се чекавме. Изгледаше како на филм“, Тихана рече во тоа време.

Пред Тихана, Саша бил во брак од кој го има синот Саша, но љубовта на неговиот живот била Тихана.

“Саша и јас чекавме и баравме предолго, за да го изгубиме она што конечно го имаме преку безобѕирната глупост. Да, освен љубов, за успешен соживот потребно е трпение, координација, попуштање, моменти на компромис – но ништо не е тешко или невозможно кога луѓето свесни се каква личност конечно имаат покрај себе. Ние сме навистина две суштества кои ја пронашле својата друга половина“, рече Тихана Харапин Залепугин, која со Саша отплови до брачното пристаниште во 1992 година по свршувачката од бајките на Ибица.

Извор и фото: курир.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7