(Видео) Џенифер Лопез ја откри причината зошто ја снема од социјалните мрежи
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/26/22 10:33 AM

(Видео) Џенифер Лопез ја откри причината зошто ја снема од социјалните мрежи

Џенифер Лопез вчера ги шокираше своите фанови со тоа што ги избриша сите објави од својот Инстаграм профил и ја замени сликата на профилот со црна фотографија на сите социјални мрежи, а сега е откриена и причината за нејзиниот необичен потег.

Лопез ги затвори социјалните мрежи на 24 часа за да ја објави својата голема вест утрово, објавувањето на Тхис Ис Ме… Ноњ, што доаѓа 20 години по објавувањето на This Is Me… Now, кој доаѓа 20 години по излегувањето на This Is Me…Then.
Во краткото видео, Лопез ја рекреираше корицата на албумот од 2002 година, а потоа се трансформираше во нејзиниот сегашен лик, пишувајќи покрај објавата:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)


„Ова сум јас тогаш, ова сум јас сега“.

Таа го опиша новиот албум како „хроника на едно емотивно, духовно и психолошко патување во последните две децении“.

Оригиналниот албум беше посветен на нејзиниот тогашен дечко Бен Афлек со кој денес е во брак.

Албумот содржи 13 песни, вклучително и некои кои алудираат на нејзината врска со Афлек, како што е Деар Бен пт. ИИ и Полноќно патување во Вегас, што е очигледна референца за нивната прва венчавка.

Извор: Индекс.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7