(Видео) Канје Вест му понудил на Трамп да му биде потпетседател, а тој збеснал
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/26/22 10:26 AM

(Видео) Канје Вест му понудил на Трамп да му биде потпетседател, а тој збеснал

Американскиот рапер Канје Вест објави дека му рекол на поранешниот претседател Доналд Трамп дека ќе биде одличен кандидат – за негов потпретседател во 2024 година, на што поранешниот американски претседател  се изнервирал, пренесе германската новинска агенција дпа.

Раперот сега познат како Је тврди дека му рекол на поранешниот претседател дека сака Трамп да се кандидира за потпретседател на листата за Белата куќа предводена од Канје како претседателски кандидат за време на жестоката средба во имотот на Трамп Мар-а-Лаго во Палм Бич, Флорида.

„Мислам дека Трамп беше најмногу вознемирен што го замолив да ми биде потпретседател“, рече Канје во видеото објавено на неговиот неодамна обновен профил на Твитер.


„Тоа го фати неподготвен.

Трамп кристално јасно стави до знаење дека нема да поддржи никого освен себе на претседателските избори во 2024 година.

„Трамп всушност почна да вреска по мене на масата велејќи ми дека ќе загубам“, продолжи Канје.

Раперот му рекол на Трамп да се смири: „Реков „Стоп, застани, застани, Трамп, разговараш со Је“.
И Вест и Трамп неодамна беа вратени на Твитер од новиот сопственик на платформата, милијардерот Илон Маск.

Извор: n1info.hr

Фото: Принтсрин видео Твитер


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7