(Вознемирувачко видео) Маж на улица убива минувачи - Трагедија во Русија
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/25/22 1:35 PM

(Вознемирувачко видео) Маж на улица убива минувачи – Трагедија во Русија

Маж отвори оган во трговски центар во јужниот руски град Кримск, пренесоа руските агенции, повикувајќи се на локалната полиција.

Четири лица загинаа во престрелка во близина на трговски центар во Русија.
Руската агенција ТАСС објави дека меѓу четворицата загинати е и напаѓачот, кој се самоуби по нападот.

Ве предупредуваме дека видеото има вознемирувачка содржина.

Кримск е мал град во јужната руска Краснодарска територија во близина на полуостровот Крим, кој Русија еднострано го анектираше од Украина во 2014 година.

Вознемирувачка содржина! Погледнете го видеото ТУКА.

Извор: Србија данас

Фото: Принтскрин видео


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7