Жените ги менува како чорапи! Сите девојки на Нејмар де Силва, стасал дури и до Балкан
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/25/22 7:00 PM

Жените ги менува како чорапи! Сите девојки на Нејмар де Силва, стасал дури и до Балкан

Еден од најпознатите фудбалери на сите времиња, Нејмар де Силва, меѓу своите колеги важи за вистински шармер и заводник.

Во фудбалот влезе на 17 години, а денес е еден од најскапите фудбалери на сите времиња, наводно заработува 222 милиони евра годишно.

Освен по фудбалската кариера, Нејмар е познат и по бурниот љубовен живот, а на списокот на девојки со кои имал афери се најдоа бројни убавици. Интересно е што своевремено особено му биле интересни девојките од Балканот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NJ 🇧🇷 (@neymarjr)

Меѓутоа, деновите на „лудост“ сега се зад него, а веќе извесно време ужива во хармонична врска со прекрасната Бразилка Бруна Бјанкарди, кој редовно го бодри од трибините, пишува Wanted.

Како што стојат работите, само Бруна успеа да го смири, па останува да видиме дали оваа заносна убавица ќе успее да стане госпоѓа „де Силва“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BRUNA BIANCARDI (@brunabiancardi)


Таа е инфлуенсер и менаџер, многу е успешна во работата, а се запознале во 2021 година. Сепак, врската ја држат подалеку од очите на јавноста, а изгледа дека фудбалерот конечно заплови во мирно пристаниште , а со Бруна има се што му треба  некогаш.

Сепак, пред неа на листата на „девојки“ се најдоа уште некои убавици.

Каролина Дантас

Каролина е првата љубов на Нејмар и тие беа во врска уште во 2010 година. Тие раскинаа по една година, но заедно имаат син. И покрај тоа што со години не се во врска, медиумите пренесуваат дека се во одлични односи и дека заедно го одгледуваат детето.

Барбара Еванс
По раскинувањето со Каролина, стапи во врска со Барбара, но тие не издржаа долго. Но, и манекенката профитираше и се прослави благодарение на фудбалерот.

Патриша Џордан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Patricia Jordane (@apegojordane)

Нејмар ја засака убавата манекенка уште во 2013 година. Таа дури се појави и на насловната страница на „Плејбој“ со признание дека се во врска, а сето тоа заврши со тоа што фудбалерот го тужеше споменатиот магазин поради рекламата.

Бруна Маркезин

Многумина беа убедени дека Нејмар ќе ја однесе убавата Бруна до олтарот. Поранешниот златен пар беше заедно од 2012 до 2017 година. Се запознале на карневал, а споменатата актерка го шармираше Нејмар. За жал, нивната врска прекина поради бројните афери на фудбалерот.

Џени Андраде
Оваа убавица беше само една од оние кои „куммуваше“ на едно од раскинувањата меѓу Нејмар и Бруна. УФЦ борецот имала афера со фудбалерот во 2015 година, а се запознале на новогодишна забава.

Лариса Оливеира
А оваа убавица е внесена во приказната со Нејмар бидејќи наводно тајно се гледале. Таа дури рече дека доаѓа во Барселона на неколку дена, потоа имало заеднички слики, но фудбалерот рекол дека тие биле само пријатели.

Габили

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bad Girl 🤟🏼 (@gabily)

Наводно ја запознал пејачката преку Инстаграм, па дури и ја запознал со родителите, но романсата на крајот пукна.

Габриела Ленци
Габриела исто така била една од наводните љубовници, а се запознале на Ибица непосредно пред Светското првенство во 2014 година. Сепак, тие никогаш не ја потврдија врската.

Никол Балс

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Bahls (@nicolebahls)

А манекенката Никол беше една од оние „лежерни“ убавици кои го стоплија креветот на Нејмар. Таа и самата призна дека неколку пати ја поминала ноќта со Нејмар додека тој играл во Сантос. На прашањето дали е добро, таа без двоумење одговорила: „Одлично!

Сака Србинки и Хрватки
Не е тајна дека Нејмар е „слаб“ за убавиците од овие простори. Така, еден месец наводно испратил авион за Сораја Вучелиќ да му се придружи во Барселона, а од познатиот заводник Малума ја „грабнал“ убавата хрватска манекенка Наталија Барулих.
(Курир.рс/ wanted.мондо.рс)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7