(Видео) Како новинарот од Доха се „телепортираше“ во студио во Белград? Кај отиде РТС, па кај е нашата МТВ?!
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/25/22 11:28 AM

(Видео) Како новинарот од Доха се „телепортираше“ во студио во Белград? Кај отиде РТС, па кај е нашата МТВ?!

 

Холограмот на спортскиот новинар Душан Албјаниќ на РТС стана хит на социјалните мрежи.

За време на повик од Доха, спортскиот новинар Душан Албијаниќ се „телепортирал“ во белградското студио. Поточно, по објавата на Драгана Косјерина, пред неа се појави неговиот холограм.

Видеото, секако, привлече големо внимание и на социјалните мрежи.


„Широко око“, „Меѓутоа, не ја плаќаме за џабе претплатата“, беа дел од коментарите, а имаше и такви за кои холограмот на Душан предизвика различни асоцијации.

 

РТС е под капа на државата, но и нашата МТВ е под капа на државата. А има разлика и тоа голема!


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7