Жените не гледаат фудбал, туку фудбалери! Најубавите фраери се во Катар
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/22/22 8:00 PM

Жените не гледаат фудбал, туку фудбалери! Најубавите фраери се во Катар

Светското првенство во фудбал започна во Катар и ги собра некои од најдобрите спортисти во светот.

Покрај тоа што се истакнуваат на теренот, фудбалерите отсекогаш важеле за одлични момци по кои жените воздивнуваат.
Тие се талентирани и успешни, а изгледаат фантастично. Веруваме дека многумина ќе сакаат некои од овие играчи да постигнат гол за да можат да ги соблечат дресовите и да ги покажат стомачните мускули.

Ова се некои од најдобрите момци кои ќе ги гледаме во Катар во наредните денови.

Матс Хумелс

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mats Hummels (@aussenrist15)

Матс игра за германската репрезентација и клубот Борусија Дортмунд. И тој е тазе разведен – во јули годинава се раздели од водителката Кети во која беше вљубен 14 години.

Родриго де Пол

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rodrigo De Paul (@rodridepaul)

Згодниот Аргентинец игра за Атлетико Мадрид, а неодамна беше и во љубовна врска. Ова лето тој заврши на суд со поранешната сопруга Камила Холмс, поради битката за старателство над нивните деца. Инаку, тие се разведоа поради неговото изневерување.

Кевин Трап

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kevin Trapp (@kevintrapp)

Уште еден Германец на списокот кој изгледа одлично – и тој игра за Ајнтрахт Франкфурт. Во 2018 година, фудбалерот се сврши со манекенката Изабел Голар, бразилска убавица која беше ангел на Викторија.

Оливие Жиру

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivier Giroud (@oliviergiroud)

Сексапилниот Французин игра за Милан, а веќе десет години е во брак со Американката Џенифер со која има три деца.

Франциско Суарез

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Isco Alarcon Suarez (@iscoalarcon)


Шпанскиот фудбалер сите го знаат по името Иско, а тој моментално настапува за Севиља. Тој е во врска со шпанската актерка Сара Саламо од 2017 година и заедно имаат две деца.

Нејмар да Силва Сантос

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NJ 🇧🇷 (@neymarjr)

Бразилецот кој настапува за Пари Сен Жермен е добро познат како голем заводник.
Го поврзуваа со бројни убавици, а пред две години и со хрватската манекенка Наталија Барулих.

Извор:  kurir.rs/zadovoljna.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7