(Галерија) Ракомет: Се играше си срце, се навиваше со срце!
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/5/22 10:40 PM

(Галерија) Ракомет: Се играше си срце, се навиваше со срце!

Македонските ракометарки вечерва загубија од Франција со резултат 24:12.

Македонија го одигра првиот натпревар на ЕП со пораз, Французинките беа многу посилни и на крајот дојдоа до убедлив триумф.

И покрај поразот нашите ракометарки, како што ветија, играа со срце. Од трибините се навиваше со срце. Се за Македонија!

Погледнете дел од атмосферата на паркетот и на трибина низ галеријата на нашиот фоторепортер Вангел Тануровски:


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7