Бреговиќ паднал од „веспа“ во Париз и го повредил рамото, падна и од дриво и скрши пршлен
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/4/22 2:24 PM

Бреговиќ паднал од „веспа“ во Париз и го повредил рамото, падна и од дриво и скрши пршлен

Балканската музичка ѕвезда Горан Бреговиќ неодамна доживеал несреќа на веспа, во Париз, Франција, а при падот го повредил рамото. Според српските медиуми, раката на музичарот му е имобилизирана.

Поради тоа, тој мора да ги откаже концертите во Мексико закажани за 26., 29. и 30 октомври годинава.

Бреговиќ во 2008 година доживеал слична повреда при пад од дрво, од околу четири метри висина и го скршил лумбалниот пршлен.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7