„Не можела да избере полош“ - Шер (70) фатила 40 години помлад дечко
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/3/22 8:00 PM

„Не можела да избере полош“ – Шер (70) фатила 40 години помлад дечко

Шер има нова љубов, 40 години помлад дечко од неа.

Освен тој шокантен податок, скандалозна е уште една информација.  Александар Едвардс излегуваше со најпопуларните ријалити ѕвезди и има вонбрачни деца со Амбер Роуз (се забавуваше со Канје Вест) и Белк Чина (се забавуваше со Роб Кардашијан).

Амбер Роуз го обвини Александар дека ја изневерува со 12 различни жени, а потоа влезе во живо на Инстаграм и ги призна сите свои неверства.

Новото момче на пејачката Шер не е популарно во Холивуд, бидејќи важи за сериски прељубник токму поради горенаведените примери.

Шер јавно не изјавила дека е во врска со музичкиот продуцент, но со него е видена на неколку приватни забави, а сега излегува од ресторан додека го држи цврсто за рака.
Но, кој ќе чуе за Шер се сеќава и на нејзината неверојатна љубовна приказна со Сони:

Двајцата се запознале во едно кафуле во Лос Анџелес, а она што започна како убаво дружење набрзо се претворило во брак. Благодарение на Сони, Шер пееше придружни вокали на неколку песни на Спектор. Покрај бракот, двојката набрзо реши да стане музичко дуо
Слободно може да се каже дека Сони и Шер  жареа и палеа во шоу-бизнисот во 60-тите и 70-тите. Покрај трите албуми, Боно бил ангажиран и да најде продуцент за филм во кој тие двајца ќе глумат. Набрзо успеал, а второто достигнување било судбоносно за нив.

Филмот „Честити“ е снимен во 1969 година, кога добиле ќерка која го добила токму тоа име. На врвот на својата популарност, во раните седумдесетти, тие се испробаа и во телевизискиот бизнис. „Часот на комедијата со Сони и Шер“ беше успешен специјален филм кој траеше три сезони, во кој домаќините ја забавуваа публиката со скечови и музика.

Сепак, во 1974 година почнаа да се појавуваат пукнатини во нивната врска. Разликите меѓу нив ги надминаа сличностите и следната година следеше неизбежниот развод по единаесет години брак.
„Тој беше како татко од кој се плашев, иако никогаш не ме удираше и не ми викаше, но можеше да биде многу строг на страшен, сицилијански начин. Не можев да му одолеам. Се повеќе чувствував дека моите потреби можат да дојдат до израз, само неговите одлуки се почитуваа“, искрена била Шер во интервјуто кое го дала многу години по нивниот развод.

Раскинувањето на Сони и Шер беше болно. Тие поминаа многу време на суд поради финансиите, но и старателството над нивната ќерка, кое на крајот и припадна на Шер.
-Кога нашиот тандем престана да постои, Сони беше скршен, што е тажно бидејќи очигледно му значеше повеќе од нашиот брак. Беше ужасен сопруг, но морам да признаам дека научив многу од него, како ментор – изјавила пејачката.

Бурниот период од нејзините триесетти години го одбележаа бројни мажи. За време на разводот со Сони, пејачката имаше двегодишна врска со продуцентот Дејвид Гефен, кој и помогна да ја смени издавачката куќа. Меѓутоа, во 1975 година, само неколку дена по официјалниот развод, Шер се омажи за рок музичарот Грег Алман. Дури и тој брак не поминал без турбуленции. Само седум дена по венчавката таа поднела барање за развод поради неговите проблеми со пороците, но по еден месец се смириле. Следната година го добија синот Елајџ Блу.

Како мајка на две деца, Шер знаеше дека мора да направи избор кога станува збор за нејзината музичка кариера. И покрај нејзината поранешна желба да биде рок-ѕвезда, таа се прилагоди на сегашниот вкус и го издаде диско хитот “Take Me Home”, како и истоимениот албум, кој веднаш постигна успех. Најпродаваната плоча за речиси целата половина од 1979 година и обезбеди враќање на пејачката со стил и ја одведе на нов, неочекуван пат.
Сепак, Шер не сакаше да го занемари сонот на девојката која пред огледалото се гледаше себеси како филмска ѕвезда. Релативниот неуспех на филмовите со Сони не ја обесхрабри повторно да се обиде во актерството.

– Јас сум како автомобил од забавен парк. Ако удрам во тротоарот, само одам во рикверц и продолжувам во другата насока. Сум удрила премногу рабови во животот, но не запирам. Мислам дека тоа е мојот најголем квалитет – изјави оваа безвременска дива.

Американскиот комичар Џими Џејмс, нејзин голем обожавател, можеби го даде најдобриот опис на нејзината неверојатна способност да излезе посилна од секоја битка.

– Да има нуклеарна катаклизма на планетата Земја, само бубашвабите и Шер би преживеале.

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7