(Видео) Краљево како да е проколнато! Трет пат на ист датум се тресе, утрово повторно имаше земјотрес
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/3/22 3:48 PM

(Видео) Краљево како да е проколнато! Трет пат на ист датум се тресе, утрово повторно имаше земјотрес

Србија не памети земјотрес кој бил толку силен и страшен со татнеж кој буквално дошол од утробата на земјата и кој го уништил Краљево пред 12 години – на 3 ноември 2010 година.

Српски Курир пренесува дека утрово повторно имало земјотрес во овој град и тоа трет пат точно на ист датум.

Сликите што пристигнуваа во тоа време шокираа – ниту камен остана на камен, ниту тула на тула. Наоколу можеа да се видат урнатини, а секој од жителите на Краљево имаше своја лична, тешка приказна поврзана со таа ноќ на ужас.

Но, она што многумина не го забележаа е дека две години по ред – 2021 и 2022 година – земјотрес го погодува Краљево точно истиот ден – 3 ноември, за кој, многумина би рекле, нема никакво објаснување освен сосема чудна случајност што ги згрозува краљевчани, пишува српски Курир.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7