Толку од топлото време: Од викендов пороен дожд и пониски температури
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/3/22 12:03 PM

Толку од топлото време: Од викендов пороен дожд и пониски температури

Под влијание на циклонска активност од Медитеранот,  викендов ќе преовладува облачно време со поремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни и обилни и до над 35 литри на квадратен метар.

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека врнежливо ќе биде особено од сабота кон крајот на денот до недела претпладне.

-Во сабота ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 65 километри на час) од југоисточен правец. Дневната температура до недела насекаде ќе опадне за околу 10 степени – соопшти УХМР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7