Две жени од Црешево и Раштак се истепале на автобуска во Кисела Вода
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/2/22 4:27 PM

Две жени од Црешево и Раштак се истепале на автобуска во Кисела Вода

МВР информира за женска тепачка во Скопје.

-На 01.11.2022 во 07.23 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека на автобуска постојка на подрачје на Кисела Вода – Скопје, по претходно недоразбирање, две женски лица У.С.(54) од с.Црешево, скопско и С.П.(56) од с.Раштак, скопско, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7