(Видео) Се венчале мис Порторико и мис Аргентина, со години ја криеле врската, а сега се пресреќни
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/2/22 9:59 AM

(Видео) Се венчале мис Порторико и мис Аргентина, со години ја криеле врската, а сега се пресреќни

Мис Порторико се омажи за Мис Аргентина, а со својата објава на Инстаграм го шокираа светот бидејќи никој не очекуваше дека Маријана Варела и Фабиола Валентин се во врска.

Среќната вест за прв пат на Инстаграм ја сподели Маријана, која нивната венчавка ја опиша како „посебен ден“.


Девојките се венчале на 28 октомври, а среќната вест ја сподели и Фабиола на својот профил.
Мисиците се запознале на меѓународен натпревар за убавина во 2020 година и ја чувале нивната врска строго во тајност со години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARIANA VARELA (@marianajvarela)

„Откако решивме да ја задржиме нашата врска приватна, сепак решивме да ја „отвориме вратата“ кога е во прашање нашиот посебен ден“, напиша Фабиола во објавата на Инстаграм.
Честитки пристигнуваат од сите страни, најмногу од другарките на мисиците кои ги запознале и двете за време на изборот за убавина.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7