Голема полициска акција вечерва на автопатот Велес-Скопје, запленета дрога вредна над 250.000 евра
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/1/22 8:45 PM

Голема полициска акција вечерва на автопатот Велес-Скопје, запленета дрога вредна над 250.000 евра

Во тек е голема полициска акција на наплатната станица Отовица, на автопатот Велес-Скопје, при што е пресечен меѓународен канал за шверц и запленета е дрога вредна над 250.000 евра.

Дрогата била пренесувана во возило фолксваген туран, управувано од скопјанец.

Од МВР потврдуваат дека во тек полициска акција, а детали најавуваат за утрешниот ден, по завршување на акцијата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7