Цеца лажела дека оди на шопинг, а оперирала кила во Истанбул - Поради кичмата ги намалила и градите - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/31/22 9:00 PM

Цеца лажела дека оди на шопинг, а оперирала кила во Истанбул – Поради кичмата ги намалила и градите

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна во својата емисија откри дека била оперирана, а прикажано е и нејзиното патување во Турција за интервенција.

Сепак, дури сега протекоа информации за тоа што оперирала Цеца
Како што пренесуваат медиумите, Цеца во септември била оперирана од стомачна кила, а интервенцијата била извршена во Истанбул. Таа веќе подолго време имала симптоми на кила која и е дијагностицирана во Белград, а пред операцијата самата во својот документарен филм „Цеца шоу“ изјави дека и е закажана интервенција:
-Таму ќе останеме најмалку 12 дена. Докторот ми рече дека операцијата ќе трае 6 часа, дека тоа е стандард за таа интервенција. Морам да одам на таа операција, дали сега или за два месеци, морам да одам. Знам дека операцијата одзема време, но сакам да ја решам и да се чувствувам добро во своја кожа – ја истакна сериозноста и откри со кој хирург ќе оди на операција:
– Не се плашам, кога бев со него на консултации, тој ми влева доверба. Го следам 2,3 години преку социјалните мрежи, што работи и како работи и ми се допаѓа тоа што го видов. Немам никаков страв, не се двоумам, навистина ми даде самодоверба. Мило ми е што конечно ќе го решам, па немам повеќе проблеми со тоа. Барем некој што е врвен хирург ќе го реши за да немам никакви последици на мојата кожа после таа интервенција. Тоа ми е многу важно, па јас сум женско. Генерално за таа интервенција задржуваат 48 часа поради мојот здравствен проблем, но можеби ме држат 72 часа. После тоа ќе треба да одморам, ќе можам да одам колку можам – изјави пејачката.
Сепак, како што се шпекулира, за време на операцијата имало компликации, поради што операцијата наместо шест часа како што беше најавено, траела осум часа. И како што се испостави, пејачката морала да мирува две недели:

-Операцијата траеше осум часа, а беше направена на почетокот на септември кога сите помислија дека Цеца отишла во Турција на одмор и шопинг, сепак таа била таму на операцијата – ова го открил извор и додал:

– Наместо планираните пет, таа остана две недели бидејќи следеа компликации, а поради деловни обврски, на забава се појави само 12 дена по операцијата, по што веднаш со приватен авион отпатува за Словенија, каде имаше закажан настап – открил извор.

Поради компликации со ‘рбетот, таа ги намалила и градите
Цеца пред девет години имала компликации со ‘рбетот, поради преголемите силиконски импланти, па морала да ги отстрани и да ги намали градите. Таа за тоа зборуваше за медиумите:

-Имав интервенција на градите, која не беше само од естетски причини, туку пред се имаше здравствен карактер. Попатно им ја коригирав големината, а приоритет ми беше здравјето – изјави тогаш пејачката.

Извор: Информер.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7