Богдановиќ и Детроит се договорија за продолжување на договорот, 39,1 милион долари за две години - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/31/22 10:46 AM

Богдановиќ и Детроит се договорија за продолжување на договорот, 39,1 милион долари за две години

Кошаркарот на Детроит пистонс, Бојан Богдановиќ, се согласил на двегодишно продолжување на договорот за 39,1 милиони долари, според инсајдерот на ESPN, Адријан Војнаровски.

Во текот на сезонава, според условите на актуелниот договор, Богданович ќе заработи 19,55 милиони.

Новиот договор ќе се пресметува до крајот на сезоната 2024/25.

Во септември оваа година, Јута го размени 33-годишниот Богдановиќ во Детроит за Кели Олиник и Сабен Ли.

Хрватот има просек од 23,0 поени, 3,5 скока и 2,0 асистенции по натпревар за Пистонс.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7