Власта манипулира со народот со наводното поевтинување на производите, обвини Мицкоски - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/29/22 2:39 PM

Власта манипулира со народот со наводното поевтинување на производите, обвини Мицкоски

Наводното поевтинување за десетина проценти делува невистиното и впрочем е невистиното и она што го слушнав од граѓаните е потсмев и го зголемува гревот на граѓаните поради лошите политики кои оваа Влада ги води, истакна денеска лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Охрид, осврнувајќи се на најавите на Владата за намалување на производите за десет проценти.

Тој нагласи дека производите се двојно поскапи поради лошите политики на Владата и ненавремените мерки.

– Тоа што можам да го забележам се незадоволни граѓани, несреќени граѓани, посиромашни граѓани, а од друга страна гледаме побогата Влада и побогати функционери затоа што наместо да работат и да му помогнат на народот тие одлучили да крадат од истиот тој народ и се додека така се однесуваат да крадат од истиот народ овој начин на манипулирање коишто тие го прават со некое си наводно поефтинување наидува на потсмев.  Јас би им препорачал да се зафатат со работа за ова кратко време што им преостанува додека се таму, затоа што секој изминат ден значи дека се поблиску до нивниот крај, бидејќи не му слугуваат на народот туку на сопствените интереси, рече Мицкоски во Охрид.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7