Еден месец по извлекувањето се појави милионерот од Бањалука-Ќе добие 3,2 милиони евра од Лотаријата на Република Српска
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/28/22 10:00 PM

Еден месец по извлекувањето се појави милионерот од Бањалука-Ќе добие 3,2 милиони евра од Лотаријата на Република Српска

Добитникот на лозот кој бил уплатен во Бања Лука, а чии броеви биле извлечени на лото плус премија вредна 3,2 милиони евра, се пријавил во канцелариите на Лотарија на Република Српска, дознава Српскаинфо.

Лотаријата плус премијата е извлечена во средината на септември, а лозот сопственикот го купил во Бања Лука.

Добитната комбинација изнесуваше околу 3,2 милиони евра, а добитните бројки беа 7, 25, 16, 24, 19, 18, 10.

Од градската управа на Бања Лука веќе рекоа дека ќе побараат да им се плати данок на добивката, околу два милиони КМ.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7