Празникот на сите светци 1 ноември, неработен за граѓаните од католичка вероисповед
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/28/22 4:16 PM

Празникот на сите светци 1 ноември, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Празникот на сите светци, први ноември 2022 година (вторник), е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

МТСП


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7