„Здрава сум, но малку стара“ - Тереза Кесовија завршила на Инфективна - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/28/22 8:55 AM

„Здрава сум, но малку стара“ – Тереза Кесовија завршила на Инфективна

Пејачката Тереза ​​Кесовија завршила на Клиниката за инфективни болести, а била хоспитализирана поради тешко воспаление на поткожното ткиво на десната нога и силни болки.

Таа сега за Радио Далмација потврди дека ја напуштила болницата

„Излезена сум, уште не сум дома, но наскоро ќе бидам. Дозволете ми да ги соберам овие работи околу мене и да си одам. Поздравете го мојот драг Сплит“ .

Таа откри и дека едвај чека повторно да застане на сцената –

“Не е ништо страшно, фала му на Бога. Моите добри професионалци за ментално здравје се тука да ме предупредат дека треба да направам испитувања. Ништо од испитувањата, се е во ред. Јас сум всушност здрава личност, малку стара, но она што едвај чекам е првиот концерт“, изјавила пејачката по излегувањето од Клиниката за инфективни болести.
Тереза ​​била хоспитализирана за да може да го прими антибиотикот што лекарите и го давале интравенски. Пејачката добила стрептококи и поминала неколку дена во болница, а сега дома ќе прима антибиотици.

„Јас сум во најдобри можни раце и гледам дека состојбата се подобрува бидејќи ногата ме боли сè помалку. Се разбира, сè уште го чувствувам тоа, што е нормално затоа што тоа не е воспаление кое само ќе исчезне. Морам да пијам лекови и морам да легнам со десната нога во подигната положба. Морам да ја „поштедам“ таа нога, но сега сè е подобро, па се надевам дека наскоро ќе излезам од болница“, рекла таа за Јутарњи лист претходно.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7