Утре во Скопје посебен режим на сообраќај
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/22/22 11:47 AM

Утре во Скопје посебен режим на сообраќај

МВР денеска соопшти дека утре во официјална посета на земјава ќе престојува претседателката на Домот на пратеници на Парламентот на Чешката Република, Маркета Пекарова Адамова.

Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници. 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7