„Молчи кучко, ќе ти го земам детето“ - Исповед на Босанка, која сопругот ја изневерил со маж
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/14/22 8:00 PM

„Молчи кучко, ќе ти го земам детето“ – Исповед на Босанка, која сопругот ја изневерил со маж

Има многу видови љубов, а уште повеќе неверство.

Исповедта на жена од Босна ќе ве натера да помислите дека сѐ е можно во денешниот свет.

Откако се омажила за љубовта на својот живот и живеела среќно во брак, останала бремена како круна на таа прекрасна љубов. Но, нејзините проблеми започнуваат веднаш по породувањето, кога нејзиниот сопруг се отуѓува од неа.

Отпрвин мислела дека тоа е поради породување и дека се ќе се среди и ќе си дојде на свое кога ќе ослабне и ќе си го среди телото.

Но, нетрпеливоста на нејзиниот сопруг растела сè повеќе, тој деновите ги поминувал на работа, патувајќи на службени патувања, додека таа се грижела за детето.

„Се претворив во луда, хистерична и очајна жена. Единственото внимание што можев да го привлечам беше кога правев хистерична сцена. На која добивав една адреса „Те молам смири се за доброто на детето“ или „Стоп. Ќе нѐ слушнат комшии, ми го расипуваш угледот, лудачо“, изјави Л.Т. за веб-страницата Најжена.

„Со текот на времето се исцрпив и сфатив дека на моето дете му е потребна здрава и нормална мајка. Се оладив на некој начин. Ја пуштив контролата, но бев како исушено растение. Тој продолжи со своето излегување, одење на службени патувања, нејавувањето. А јас го свртев вниманието кон детето“, вели таа.

По една година ергенски живот се случило незамисливото:

„Го поврза лаптопот со ТВ приемникот и низ екранот блесна фотографија од полугол маж со порака „Прати ми и и ти мене валкана. Те посакувам…“ –  кажала Л.Т. а деталите од ситуацијата воопшто не ги очекувала.

Мислела дека ја изневерува, но не со маж.

„Шок. Целото тело ми се вкочани. Не можев да се мрднам од глетката што ја видов“.

Тогаш започнува ужасот за една мајка, кога нејзиниот сопруг, очигледно хомосексуалец, се заканува дека ќе ѝ го одземе детето.

„Ми приоѓа, ме фаќа за раце, насилно ме стиска, ме гледа во очи и низ заби ми вели: „Ако ми направиш сцена… ќе ти го земам детето, валкана кучко“, раскажува оваа жена.

„Никогаш не поднесов барање за развод, бидејќи тој е важна алка во градот и детето може да му припадне. Никогаш повеќе не нѐ контактираше. Моите работи останаа во тој стан, ама ми остана срце, душа, младост и убавина. … Сѐ што имав беше фрлено пред моите нозе“.

Несреќната жена со своето дете се преселила кај родителите, а тој со партнерот се преселил во странство. Никогаш повеќе не ја контактирал, дури ни за детето да ја прашал.

 

Извор: kurir.rs

Фото: Freepik.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7