(Вознемирувачко видео) Децата убиени на спиење, мајките се корнат од болка - Монструм во Тајланд уби над 32 лица - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/6/22 1:39 PM

(Вознемирувачко видео) Децата убиени на спиење, мајките се корнат од болка – Монструм во Тајланд уби над 32 лица

Во престрелката што се случи денеска во градинка во Тајланд загинаа најмалку 32 лица – од кои повеќе од 20 деца, а осомничен за тој масовен напад е Пања Камраб (34), поранешен полицаец кој наводно бил отпуштен од службата минатата година поради консумирање на дрога.

Според тајландските медиуми, тој влегол во државната служба во 2012 година како командант на полициската станица во Бангкок пред да се префрли во полициската станица На Ванг во 2019 година.

Тогаш наводно почнале проблемите со неговата девојка, бидејќи не почнале да живеат заедно, па почнале неговите проблеми со дрогата.

Неговата девојка наводно претходно излегувала со маж кој бил осуден за дрога и моментално е во затвор.

 

Тајландските медиуми јавуваат дека Камраб не ги послушал наредбите на претпоставените кога бил на должност.
Тој често доаѓал во полициска станица со својата девојка и пријателите, каде пиеле алкохол и правеле врева. Се зборува и дека сакал да носи огнено оружје со себе и дека никој не смеел да му се спротивстави.

Наводно, убивал и кучиња.

На крајот бил уапсен и испрашуван за пронајдената дрога, а потоа Пања дал изјава дека „долго време користел метамфетамин“.

– Во минатото имаше стотици такви случаи. Не видов дека некој е уапсен за тоа – наводно рекол тогаш.

Сепак, тој признал дека дрогата метамфетамин пронајдена во комплетот за апсење е негова и дека ја добил од поранешен полицаец. Потоа бил отпуштен од службата, а Пања бил уапсен.

Пања Камраб е осомничен дека упаднал во градинката околу 12:30 часот по локално време и почнала да пука и да ги прободува децата и вработените.

Првично беа објавени спротивставени информации за осомничениот. Според некои медиуми тој бил во бегство, а други пишувале дека се самоубил откако ги убил сопругата и нејзините три деца.

Полицијата на крајот потврдила дека напаѓачот си го одзел животот, но не ги спомнала неговата сопруга и децата.

Засега не е познат мотивот зад овој брутален напад.

Извор: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7