(Живо) Апокалипса! Ураганот ја погоди Флорида
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/28/22 9:18 PM

(Живо) Апокалипса! Ураганот ја погоди Флорида

Ураганот Јан ја погоди Флорида, а жителите на заливскиот брег на Флорида ги испразнија полиците од намирници, ги заковаа прозорците и се евакуираа во засолништата.

Јан прерасна во многу опасен ураган од четврта категорија, според Националниот центар за урагани на САД (NHC).
Погледнете во живо како изгледаат апокалиптичните снимки:

 

„Екипажот на американската Национална океанска и атмосферска администрација (НОАА) во авион Lockheed WP-3D Orion, љубезно познат како Кермит, кружел внатре во ураганот за да му овозможи на беспилотниот систем да собира податоци.

– Сето ова се случи на 2,4 километри над океанот. Драго ми е што требаше само еднаш да летаме – рече тој за странските медиуми.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7